Archiwum aktualności 2013: listopad

Przedstawiamy garść propozycji przygotowanych przez Bydgoskie Centrum Informacji.

W czwartek (28 listopada) w Zespole Szkół nr 29 prezydent Rafał Bruski spotkał się z mieszkańcami osiedli: Miedzyń, Wilczak, Jary, Prądy i Okole. Było to przedostatnie z zaplanowanych siedmiu spotkań.

W Bygoszczy gości delegacja z Czech, Francji, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Wielkiej Brytanii, która wraz z Zespołem Szkół nr 19 realizuje europejski program anglojęzyczny Comenius "Europa miejscem spotkania europejskich krajów".

Po ogłoszeniu upadłości Galerii BFM, spółka Bydgoskie Fabryki Mebli wydała oświadczenie. Zarząd firmy gwarantuje wykonanie wszystkich zamówień marek Bydgoskie Meble i Etap Sofa. Poniżej publikujemy treść oświadczenia.

Od dokładnej analizy cech, które powinien posiadać każdy przedsiębiorca rozpoczęło się listopadowe spotkanie bydgoskiego klubu przedsiębiorczych mam. Warsztaty poprowadziła Joanna Jankowiak – mgr psychologii, specjalista ds. promocji i PR Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Dziś (29 listopada) w Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie zainicjowane przez Konsula Honorowego Węgier Marka Pietrzaka.W programie uroczystości m.in. prezentacja wina i węgierskich specjałów oraz atrakcje muzyczne.

Ambasador Izraela Zvi Rav-Ner spotkał się dziś (28 listopada) z prezydentem Rafałem Bruskim oraz z zastępcą prezydenta Grzegorzem Dołkowskim. Podczas wizyty rozmawiano o potencjale bydgoskich firm. Ambasador zapoznał się także z prezentacją dotyczącą oferty inwestycyjnej Bydgoszczy.

Bydgoszcz otrzymała także certyfikat PRIMUS za uzyskanie maksymalnej liczby punktów rankingowych. Miasto zostało docenione przez Kapitułę za Strategię Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy, granty oświatowe, stypendia dla uczniów, współpracę ze środowiskiem lokalnym.

W czwartek (28 listopada) odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli i nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1.

W Klinicznym Zakładzie Radiologii Lekarskiej 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznych z Polikliniką ZOZ oficjalnie oddano do użytku Pracownię Badań Naczyniowych i Interwencyjnych.

Zapraszamy na wirtualny spacer po jednym z największych parków przemysłowo-technologicznych w kraju. To także pierwsza panorama terenów inwestycyjnych w województwie.

W Sali Sesyjnej bydgoskiego ratusza odbyła się inauguracja IV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy.Posiedzenie rozpoczęło się od wysłuchania hejnału Bydgoszczy odegranego przez trębacza z orkiestry Opery Nova.

Projekt opracowany przez Miejską Pracownię Urbanistyczną zaprezentowany zostanie w Zespole Szkół nr 20 przy ul. Sielskiej 34.

W sobotę, 30 listopada, samorząd notarialny organizuje ogólnopolską akcję poradniczą pt.: "Porozmawiaj z notariuszem o …". Wydarzenie objęte jest patronatem oficjalnej strony Urzędu Miasta–www.bydgoszcz.pl.

We wczorajszej (27 listopada) konferencji z okazji zakończenia projektu „Program pilotażowy w województwie kujawsko-pomorskim Voucher badawczy” uczestniczył zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski.

W niedzielę (1 grudnia) w Myślęcinku po raz drugi w tym roku pojawią się setki biegaczy. Tego dnia odbędą się bowiem zawody z cyklu Grand Prix Bydgoszcz zBiegiemNatury.

Happening odbędzie się w piątek (29 listopada) na Placu Wolności. Wydarzenie ma za zadanie zainspirować i zachęcić bydgoskie szkoły do przystąpienia do akcji, która odbywa się pod patronatem Miasta Bydgoszczy.

Podczas listopadowej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie nadania nowej nazwy mostowi w ciągu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy.

Inicjatywa ta skierowana jest do osób, które bez względu na wiek chcą aktywnie uczestniczyć w misji kulturowej uniwersytetu stanowiącego wspólnotę ludzi wzajemnie uczących się, tworzących silne więzi akademickie.

Podczas XLVIII Sesji Rady Miasta zdecydowaną większością głosów przyjęto Strategię Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]