Archiwum aktualności 2013: lipiec

Słupki przystankowe dla Turystycznych Linii Autobusowych
Od soboty (3 sierpnia) uruchomione zostaną dwie, nowe linie turystyczne nr 100 i 101 obsługiwane historycznymi Jelczami "Ogórkami". W mieście montowane są specjalne słupki przystankowe dla autobusów.

Zmiany w komunikacji publicznej od 3 sierpnia
Od soboty, 3 sierpnia, w związku z zakończeniem prac remontowych na ul. Jagiellońskiej i rozpoczęciem modernizacji torów na ul. Bernardyńskiej, w rejonie pętli Babia Wieś i na skrzyżowaniu z trasą Uniwersytecką, obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej.

Bydgoszcz ma nowy skatepark
W ramach rewitalizacji bulwarów i nabrzeży, na odcinku od ulicy Unii Lubelskiej do mostu Królowej Jadwigi, zbudowano nowy obiekt, z którego mogą skorzystać miłośnicy jazdy na rolkach i deskorolkach.

Zabawa dla każdego na Placu Kościuszki
W sobotę, 3 sierpnia do Bydgoszczy po raz pierwszy zawita Dancing Międzypokoleniowy. Wydarzenie objęte jest patronatem oficjalnej strony Urzędu Miasta Bydgoszczy www.bydgoszcz.pl.

Recykling rejs – kajakiem przez Polskę
Dominik Dobrowolski – podróżnik i ekolog dopłynął do Szczecina, kończąc 1500-kilometrowy szlak wiodący z Tarnowa przez Dunajec, Wisłę, Brdę, Noteć, Wartę i Odrę. W trakcie wyprawy odbyły się liczne spotkania, podczas których zachęcał do ochrony rzek i przyrody dolin rzecznych, do troski o ich czystość oraz promował recykling.

Konkurs "LOGO MA URLOP"
Od czwartku, 1 sierpnia, można wziąć udział w konkursie fotograficznym „LOGO MA URLOP”. Jesteśmy ciekawi w jakie zakątki świata docierają bydgoszczanie na letni wypoczynek oraz jakie pomysły zrealizują by wyeksponować logo Bydgoszczy.

Bydgoska firma jako lider konsorcjum z najtańszą ofertą
Trwa postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy linii tramwajowej do Fordonu. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm, których liderem jest Firma „Gotowski” Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o. o. z Bydgoszczy.

Konkursy Filmów Krótkich - LOCAL SHORTS, LIFE IS SHORTs
W dniach 4-5 października br. w Kinie Orzeł odbędzie się KolorOFFon Film Festiwal 2.0, w ramach którego organizowane są dwa konkursy filmów krótkometrażowych: LIFE IS SHORTs oraz LOCAL SHORTS. Zgłoś się!

1 sierpnia - plenerowe kino w Mózgu
W czwartek, 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego bydgoszczanie w ramach plenerowego kina w Mózgu będą mogli obejrzeć spektakl "Opowiem Wam bajkę" w reżyserii Pawła Łysaka.

Siatkarze Delecty wracają do treningów
Z nowymi zawodnikami i z nowym trenerem – w takim składzie w poniedziałek, 29 lipca drużyna bydgoskiej Delecty spotkała się na pierwszym treningu. Do kolejnego sezonu rozgrywek przygotowywano się tradycyjnie w Sport Factory.

Miejscowy plan zagospodarowania
Do 31 sierpnia 2013 r. można składać wnioski do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Śródmieście – Gdańska – Krasińskiego – 3 Maja – rzeka Brda”.

PKP S.A. konsultuje projekt przebudowy dworca z władzami Bydgoszczy
Wykonawca projektu przebudowy dworca zaprezentował najważniejszym instytucjom odpowiedzialnym za układ i wygląd miasta cztery koncepcje modernizacji. PKP S.A. czeka na uwagi i rekomendacje ze strony samorządu.

Bydgoszcz Informuje 26 lipca-2 sierpnia
Oto propozycje nie tylko na nadchodzący weekend. Przypominamy, że na terenie miasta pojawią się także kolporterzy rozdający ulotki informujące o aktualnych wydarzeniach.

Konkurs "Polska dla wszystkich"
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszy projekt zrealizowany w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich”.

Ściana Młyńska. Odsłona trzecia: The Cyclist & Filipak & Pleszyński
W sobotę (27 lipca) na Wyspie Młyńskiej kolejne atrakcje w ramach Projektu Lato. Ideą projektu, w którym wezmą udział bydgoscy artyści, jest pokazanie procesu twórczego i wzajemnych inspiracji.

Dominika potrzebuje pomocy
Dominika Machnacka, piłkarka KKP MAX-Sprint Bydgoszcz potrzebuje pomocy. Po kontuzji barku musi poddać się poważnemu i kosztownemu zabiegowi operacyjnemu. Przyłączamy się do apelu o wsparcie finansowe Dominiki.

LXII Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie
Mistrzostwa odbędą się w dniach 26 lipca - 28 lipca br. (piątek-niedziela) na terenie CWZS Zawisza przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy.

Po trzech tygodniach funkcjonowania nowego systemu
Po trzech tygodniach funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, dotychczasowe działania podsumowali podczas wspólnej konferencji prasowej zastępca prezydenta Bydgoszczy Grażyna Ciemniak oraz przedstawiciele spółek odbierających odpady od mieszkańców.

Zmiana na stanowisku zastępcy dowódcy JFTC
Czeski gen. bryg. Jaromir Zuna zakończył służbę na stanowisku zastępcy dowódcy/szefa Sztabu JFTC (Centrum Szkolenia Sił Połączonych). Podczas uroczystości w siedzibie Centrum jego obowiązki oficjalnie przejął gen. bryg. Laszlo Szabo.

"Dziś staż-jutro pracę masz"
Kujawsko-Pomorskie Biuro Rozwoju Demokracji Lokalnej w Bydgoszczy informuje, że od czerwca br. realizowany jest projekt "Dziś staż-jutro pracę masz". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]