Archiwum aktualności 2013: kwiecień - czerwiec

W Bydgoszczy będzie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej!
Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło, że w wyniku przeprowadzonego konkursu w Bydgoszczy działać będzie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Już w lipcu pierwsze przedsięwzięcia w ramach ośrodka.

Łuczniczka znów pełna fantastycznych kibiców
Pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Polscy siatkarze niesieni fantastycznym dopingiem wypełnionej po brzegi hali Łuczniczka pokonali Argentyńczyków 3:2.

Masterplan dla kultury
Wczoraj, tj.27 czerwca na Małej Scenie Teatru Polskiego Prezydent Rafał Bruski i zastępca prezydenta Jan Szopiński uczestniczyli w oficjalnej prezentacji dokumentu–Obywatelska Strategia Rozwoju Kultury Masterplan dla kultury Bydgoszczy na lata 2013-2020.

Bądź widoczny razem z miastem, swoim patronem
Jesteś organizatorem ciekawych, nietuzinkowych przedsięwzięć, które warto nagłośnić? Miasto Bydgoszcz ma dla Ciebie ciekawą ofertę.

Wileńska 10 – nowa inwestycja w Śródmieściu
Wielorodzinny budynek mieszkalny, zlokalizowany w samym centrum Bydgoszczy, czyli ul. Wileńska 10. To będzie nowy adres 30 rodzin, które zamieszkają w pobliżu pl. Piastowskiego.

Uczniowie oficjalnie rozpoczynają wakacje
W piątek, tj. 28 czerwca w Gimnazjum nr 5 ul. Berlinga w Bydgoszczy, odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego. W uroczystości uczestniczył zastępca prezydenta Bydgoszczy Jan Szopiński.

To już 36. odsłona Bydgoskich Impresji Muzycznych
18 zespołów weźmie udział w zaplanowanej od 1 do 6 lipca tegorocznej, 36. już edycji Bydgoskich Impresji Muzycznych (BIM). Barwnie ubrani w stroje regionalne młodzi ludzie z różnych stron świata na stałe wpisali się w początek lata w Bydgoszczy.

Bydgoszcz Informuje
Oto propozycje wydarzeń i imprez, które odbywać się będą w mieście od 28 czerwca do 5 lipca br. Ulotki z aktualnymi wydarzeniami na bydgoskich ulicach oraz w niektórych galeriach handlowych rozdawać będą kolporterzy.

Otwieracz - muzyczne otwarcie lata
Otwieracz to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Bydgoszczy, Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku oraz Miejskiego Centum Kultury. Trzydniowa, muzyczna impreza zainauguruje początek wakacji.

Explo Niedziela – klasyk polskiego kina wojennego
W niedzielę, tj. 30 czerwca od godz. 12.15 w Exploseum będzie można obejrzeć film "Jarzębina Czerwona" w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich. Pokaz odbędzie się w ramach cyklu spotkań pt. Explo Niedziela.

Ambasador Stanów Zjednoczonych odwiedzi UKW
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, tj. 1 lipca o godz. 12.30. Inicjatorem spotkania jest Fundacja Rozwoju Wolontariatu, w ramach której działa Projektor-wolontariat studencki.

Przed meczem Ligi Światowej
Pierwszą wygraną w tegorocznej edycji Ligi Światowej zapowiada kapitan polskich siatkarzy Marcin Możdżonek. W piątek, 28 czerwca, biało-czerwoni w bydgoskiej Łuczniczce zmierzą się z reprezentacją Argentyny.

Gimnazjum im. Aleksandra Fredry w Bydgoszczy
W czwartek, tj. 27 czerwca oficjalnie odczytano uchwałę Rady Miasta dotyczącą nadania Gimnazjum nr 25 imienia Aleksandra Fredry. W uroczystości wziął udział prezydent Rafał Bruski.

Konferencja Flander's Care
W czwartek, tj. 27 czerwca br. w Operze Nova odbyła się konferencja poświęcona opiece społecznej we Flandrii. Gośćmi konferencji byli prezydent Rafał Bruski oraz jego zastępca Jan Szopiński.

Wizyta ambasadora Federacji Rosyjskiej
Powodem wizyty ambasadora nad Brdą było podpisanie przez Pesę Bydgoszcz kontraktu na dostawę 120 tramwajów dla Moskwy.

Nielegalnym plakatom na przystankach – Nie!
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wypowiedziało walkę z materiałami reklamowymi, które nielegalnie umieszczane są na bydgoskich przystankach.

Otwarcie sezonu na odkrytej pływalni "Astoria"
Odkryta pływalnia będzie dostępna dla mieszkańców od soboty, tj. 29 czerwca br. Korzystać z niej będzie można przez całe wakacje.

Jubileuszowa BOM za nami
W sali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 zakończyła się jubileuszowa, XX Bydgoska Olimpiada Młodzieży.

Jubileuszowa konferencja
W czwartek i piątek, tj. 27 - 28 czerwca br. w Auli Laboratorium Badawczego Mikotoksyn odbędzie się X Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Mikotoksyny i Grzyby Pleśniowe”.

Jutro muzycznie otworzymy lato!
Otwieracz to nowy projekt zapowiadający początek wakacji, impreza realizowana jest w ramach zasady "Bydgoszcz twórcza, nie odtwórcza". Przez trzy dni (28-30 czerwca) bydgoszczanie będą mogli bawić się na bulwarach przed klubem Estrada oraz podczas koncertów w Myślęcinku.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ]