Archiwum aktualności 2013: grudzień

Wraz z początkiem 2014 r. wchodzą w życie zmiany w cenniku biletów komunikacji miejskiej. Najważniejsza to obniżka ceny biletu jednorazowego do 3 zł (ulgowy kosztować będzie 1,5 zł). Ze szczegółami zmian można zapoznać się w specjalnym serwisie oraz w miejskich autobusach, tramwajach i na przystankach.

Co najważniejszego dla naszego miasta wydarzyło się w drugiej połowie 2013 r.?

Po raz drugi prezydent Rafał Bruski uhonorował firmy, które wspierają bydgoski sport. Gala „Mecenas Bydgoskiego Sportu” odbyła się 30 grudnia w hotelu Słoneczny Młyn. Wyróżnienia odebrali również najlepsi bydgoscy sportowcy.

Podczas ostatniej w 2013 r. sesji Rady Miasta Bydgoszczy, która odbyła się 30 grudnia, miejscy radni podjęli uchwałę o darowiźnie na rzecz Akademii Muzycznej.

W noc sylwestrową z 31.12.2013 r. na 01.01.2014 r., w związku z organizowaną imprezą Silent Disco na Starym Rynku, wprowadzone zostaną wzmocnienia w funkcjonowaniu komunikacji nocnej.

Będzie to jeden z większych nośników promujących przyszłoroczny mundial. Baner zawisł na wschodniej ścianie wieżowca Urzędu Wojewódzkiego i eksponowany będzie do końca września 2014 r.

W roku 2013, z budżetu miasta przeznaczono aż 1,210 mln zł na renowację zabytków. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Rafała Bruskiego dawny blask odzyskają także kamienice przy ul. Długiej.

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań, dlatego chcemy przypomnieć bydgoszczanom, co w mijającym roku wydarzyło się w naszym mieście.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” z Warszawy wyraził uznanie dla uchwalonego z inicjatywy prezydenta Rafała Bruskiego programu. W Bydgoszczy, beneficjentami programu jest ponad 3500 osób!

Miła niespodzianka czeka na tych, którzy odwiedzą 31 grudnia myślęcińskie zoo. Z okazji kończącego się jubileuszowego dla Ogrodu Fauny Polskiej roku wszyscy wejdą za darmo!

Mszą świętą w kościele garnizonowym przy ul. Bernardyńskiej rozpoczęły się obchody 95. rocznicy powstania wielkopolskiego, w których uczestniczył m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Przedstawiamy garść propozycji przygotowanych przez Bydgoskie Centrum Informacji.

Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa do sylwestrowych stref zamkniętych nie będzie można wnosić materiałów pirotechnicznych. Dlatego przygotowaliśmy dla Was pokaz fajerwerków, który widoczny będzie na płycie Starego Rynku.

Miasto poszukuje firmy, która opracuje wstępne stadium wykonalności przedsięwzięcia pn. Wielofunkcyjne centrum kreatywności artystycznej na pl. Teatralnym w Bydgoszczy.

W wigilię, dzień po świętach oraz w ostatni dzień roku Urząd Miasta Bydgoszczy czynny będzie w innych godzinach niż zwyczajowo.

Bydgoszcz ma najniższą stopę bezrobocia w regionie – jest ona również dużo niższa niż średnia krajowa. W tyle zostawiamy nie tylko inne miasta naszego województwa, ale też duże miasta wojewódzkie takie jak: Lublin, Szczecin, Kielce, Łódź czy Białystok.

W wyniku przetargu znaleźli się nabywcy prawa użytkowania wieczystego na cztery działki, na których będzie można – na preferencyjnych warunkach – rozpocząć już wkrótce budowę domów.

Święta sprzyjają spotkaniom z najbliższymi. To także czas, w którym – niestety – rośnie liczba nietrzeźwych kierowców. Dlatego apelujemy o rozwagę i zachęcamy do skorzystania z możliwości przebadania się alkosensorem w bydgoskiej Straży Miejskiej.

Jak być świadomym użytkownikiem Internetu? – to spory dylemat w obliczu powszechności Internetu oraz korzystania z jego usług. Pomocą może służyć e-PUNKT, czyli Punkt Kontaktowy dla Usługodawców i Usługobiorców funkcjonujący przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami uczestniczyły w drugiej edycji Imprezy Integracyjnej pn. „Mikołajki na ściance wspinaczkowej z Dziecięcym Graffiti”.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]