Archiwum aktualności 2012: styczeń - marzec

Czar2kółek 2012
W tym roku Wydział Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta kontynuuje organizację reaktywowanego w ubiegłym roku cyklu zawodów rowerowych dla dzieci szkół podstawowych pn „Czar2kółek”.

Wizyta ambasadora Słowenii
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkał się z przebywającym w naszym mieście ambasadorem Republiki Słowenii w Polsce Marjanem Šetincem.

Przed inauguracją sezonu wzmocnienie dla Polonii
Jeszcze przed inauguracją sezonu żużlowego do grona sponsorów bydgoskiej Polonii dołączyły Zakłady Mięsne Gzella z Osia. To 35. sponsor ekipy ze Sportowej, a władze klubu zapowiadają, że na pewno nie ostatni w tym sezonie.

W międzynarodowym gronie o wodzie
„Woda źródłem życia” to nazwa projektu realizowanego w ramach programu COMENIUS przez uczniów Zespołu Szkół nr 28 wraz z partnerami z siedmiu państw Unii Europejskiej. Partnerzy uczestniczący w projekcie przyjechali właśnie do Bydgoszczy.

"A jednak…" – w Niedzielę Palmową w Dolinie Śmierci
Już po raz 12. w Dolinie Śmierci w Fordonie zaprezentowane zostanie Misterium Męki Pańskiej. Tegoroczne przedstawienie pod tytułem „A jednak…” odbędzie się w Niedzielę Palmową, 1 kwietnia.

Nowe zasady ustalania czynszu - ochrona najuboższych
Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła "Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowymi zasobami miasta na lata 2012-2016". Zapewni on środki finansowe na remonty lokali mieszkalnych i budynków, zagospodarowanie pustostanów, a jednocześnie obniżenie czynszów osobom najuboższym.

Urząd w języku migowym
Środowa (28 marca) sesja Rady Miasta była pierwszą, na której obecny był tłumacz języka migowego. Wkrótce także w wydziałach Urzędu Miasta będzie możliwość obsługi osób głuchoniemych za pomocą wideotelefonu.

Znamy trasę biegu "Bydgoszcz na Start"
Największy bydgoski bieg uliczny 6 maja wystartuje ze stadionu Zawiszy. Meta biegu zlokalizowana będzie na Wyspie Młyńskiej. Cała trasa została tak wytyczona, aby biegacze mijali najciekawsze i najbardizej charakterystyczne punkty w mieście.

Z myślą o gościach
Z udziałem przedstawicieli większości bydgoskich hoteli, organizacji turystycznych oraz Urzędu Miasta i Bydgoskiego Centrum Informacji odbyło się spotkanie poświęcone pracom nad strategią rozwoju i promocji miasta.

Startuje Miejskie Centrum Kultury!
17 lutego zostanie otwarta siedziba Miejskiego Centrum Kultury. Bydgoskie MCK będzie pierwszym w kraju centrum miejskim, które zostanie zbudowane wg zasad partycypacji w oparciu o Pakt dla Kultury Bydgoskiej. Nowa siedziba jest zlokalizowana przy ulicy Marcinkowskiego 12. Poniżej przedstawiamy pełen program obchodów otwarcia MCK.

Ośrodek Braille’a na starej fotografii
Najstarsza w Polsce placówka kształcąca dzieci i młodzież z dysfunkcją wzroku obchodzi w tym roku jubileusz 140lecia istnienia.

Prezydent Bydgoszczy inicjuje wspólny głos
Z inicjatywy prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego 11 kwietnia br. odbyć się ma specjalna sesja Rady Miasta poświęcona przyszłej metropolii. Jej efektem będzie wspólne stanowisko elit politycznych Bydgoszczy w sprawie kształtu przyszłej metropolii.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]