Archiwum aktualności 2012: październik - grudzień

Dofinansowanie usuwania azbestu ze środków WFOŚiGW
W związku z możliwością pozyskania środków na finansowanie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania lub zabezpieczania odpadów zawierających azbest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu informujemy, że można składać wnioski o dofinansowanie ww. zadań.

Nagrody za osiągnięcia sportowe w 2012
W ostatnim dniu grudnia nagrody za sportowe sukcesy osiągnięte w mijającym roku w bydgoskim ratuszu odebrali z rąk prezydenta Rafała Bruskiego wicemistrzyni Europy w kolarstwie i wioślarscy mistrzowie Starego Kontynentu oraz ich trenerzy.

Tramwaj do Fordonu: jest przetarg!
W piątek, 28 grudnia, spółka Tramwaj Fordon ogłosiła przetarg na budowę linii tramwajowej do Fordonu.

Konkurs dla organizacji pozarządowych
Do 31 stycznia 2013 r. można składać oferty w otwartym konkursie ofert nr 2 na realizację w roku 2013 zadań publicznych w zakresie wspierania inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

Sprawdź, czy masz ważny dowód osobisty?
Przypominamy mieszkańcom o konieczności wymiany dowodów osobistych, które utraciły ważność. Termin ważności dowodu osobistego można sprawdzić samemu – jest on widoczny w prawym dolnym rogu dokumentu.

Zapraszamy na pokaz sztucznych ogni
Pokazem sztucznych ogni nad nowo budowaną Trasą Uniwersytecką przywitamy Nowy 2013 Rok. Będzie widowiskowo!

Prace nad Bydgoską Kartą Rodzinną 5 Plus
Prezydent Rafał Bruski powołał zespół, którego zadaniem jest opracowanie Bydgoskiej Karty Rodzinnej 5 Plus. Umożliwi ona rodzinom z co najmniej trójką dzieci uzyskiwanie zniżek w wielu instytucjach.

94. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego
27 grudnia 2012 r. przypada 94. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego. Główne rocznicowe obchody w mieście odbyły się przed Grobem Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego przy ul. Bernardyńskiej.

Jak spędzić ostatni weekend w tym roku?
Jesteśmy kilka dni po świątecznym lenistwie, a przed sylwestrowo-noworoczną zabawą. Jak możemy spędzić ostatni weekend 2012 roku?

Punkt dla usługodawców i usługobiorców
Przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości funkcjonuje Punkt Kontaktowy ds. e-handlu dla Usługodawców i Usługobiorców „e-PUNKT”.

Pluszaki od amatorów dwóch kółek
W wigilię Bożego Narodzenia Urząd Miasta Bydgoszczy przekazał na ręce dyrekcji Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych pluszowe zabawki dla wychowanków placówki przy ul.Stolarskiej 2.

Życzenia prezydenta
Bydgoszcz, Boże Narodzenie 2012 i Nowy Rok 2013.

Komunikacja publiczna w okresie świąteczno-noworocznym
W okresie świąteczno-noworocznym komunikacja publiczna będzie kursowała wg zmienionego rozkładu.

Na lodowisko, stok czy do ogrodu Fauny Polskiej?
W okresie świąteczno-noworocznym zachęcamy do wyjścia z domu i skorzystania z oferty lodowiska na Wyżynach oraz stoku i Ogrodu Fauny Polskiej w Myślęcinku.

Konsultacje nad kształtem strategii województwa on-line
Do 15 stycznia mieszkańcy mogą on-line wziąć udział w konsultacjach nad kształtem strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do roku 2020.

Program wsparcia dla zwalnianych pracowników Z.Ch. Zachem SA
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zlecił swoim służbom opracowanie programu wsparcia dla zwalnianych pracowników Zachemu. Z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej otrzymamy na ten cel o 10 mln zł więcej niż w ubiegłym roku.

Gorące życzenia w mroźnym dniu
Mimo mroźnej aury bydgoszczanie przyjęli zaproszenie na bożonarodzeniowe spotkanie z duszpasterzami i władzami miasta. Na Starym Rynku, pod największą w mieście, 18-metrową choinką, był opłatek, czerwony barszczyk i gorące życzenia.

Tramwaj do Fordonu: wkrótce przetarg
Centrum Unijnych Projektów Transportowych pozytywnie zweryfikowało dokumentację postępowania przetargowego na roboty budowlane w ramach inwestycji tramwaju do Fordonu. W ciągu najbliższych dni ogłoszony zostanie przetarg.

Hancock, Andersen i Łoktajew w Polonii Bydgoszcz!
Greg Hancock, Hans Andersen i Aleksandr Łoktajew to zawodnicy, którzy dołączają do Polonii Bydgoszcz w sezonie 2013!

Bydgoska Wigilia Oświatowa
20 grudnia odbyła się w Zespole Szkół i Placówek nr 1 Bydgoska Wigilia Oświatowa.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]