Archiwum aktualności 2012: lipiec - wrzesień

Wybory Rady Osiedla Łęgnowo
4 października 2012 roku o godz. 17,30 w Przedszkolu Nr 4 przy ul. Żółwińskiej 1 odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego mieszkańcy dokonają wyboru 15 członków Rady Osiedla Łęgnowo na kadencję 2012-2016.

Jacht Trójki wyrusza
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat Rejsu 50-lecia Trójki - czyli zadania, jakiego z okazji 50-lecia istnienia Programu Trzeciego Polskiego Radia podjął się dziennikarz tej rozgłośni, Kuba Strzyczkowski. Chce samotnie opłynąć Atlantyk. Bydgoszcz jest honorowym portem macierzystym rejsu.

Certyfikat POT za Wyspę Młyńską
Polska Organizacja Turystyczna przyznała Bydgoszczy Certyfikat POT 2012. Kapituła Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny doceniła naszą Wyspę Młyńską.

Aktor, wioślarz, lekarka
26 września br. odbyło się posiedzenie Kapituły „Bydgoskie Autografy”. Grono złożone z przedstawicieli mediów, wyższych uczelni i Rady Miasta Bydgoszczy, pod przewodnictwem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego już po raz szósty rozpatrywało kandydatury osób, dzięki którym Bydgoszcz zawdzięcza swój szczególny charakter.

Już w sobotę XXI Wielka Wioślarska
W najbliższą sobotę, 29 września, wielkie święto wioseł: już po raz 21. odbędzie się Wielka Wioślarska o Puchar Brdy.

Graffiti "na legalu"
Oszpecające bazgranie po murach – mówią przeciwnicy. Sztuka – odpowiadają zwolennicy. Czy tego chcemy, czy nie graffiti towarzyszy nam od lat. Próby walki z fanami malowania sprayem nie zawsze są skuteczne. A może inaczej: zalegalizujmy graffiti!

Weekend sportowo-kulturalny
Przede wszystkim pod znakiem rozpoczynającej się 11. odsłony Festiwalu Prapremier i XXI edycji regat Wielka Wioślarska o Puchar Brdy oraz biegu Ruch w Sercu Bydgoszczy przebiegnie rozpoczynający się weekend.

Tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym odsłonięta
Na cmentarzu komunalnym przy ul. Kcyńskiej odsłonięto tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych.

List otwarty do wojewody
Publikujemy treść pisma prezydenta Miasta Bydgoszczy do wojewody kujawsko-pomorskiego w charakterze listu otwartego, w sprawie zakazu przeprowadzenia meczu towarzyskiego piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Republiki Południowej Afryki.

Docenili zaangażowanie miasta w rozwój sektora MŚP
Kapituła II edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”, pod przewodnictwem Janusza Steinhoffa, wicepremiera w rządzie Jerzego Buzka, wyłoniła pięć jednostek samorządu terytorialnego – laureatów tegorocznego programu. Wśród nich znalazła się Bydgoszcz.

Bydgoszcz wspiera "Latarników Polski Cyfrowej"
„Latarnicy Polski Cyfrowej” to osoby, które w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS) będą upowszechniać Internet wśród osób szczególnie po 50. roku życia. Akcję w Bydgoszczy swoim patronatem objął prezydent Rafał Bruski.

Co można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej?
Zachęcamy mieszkańców do odwiedzania Biuletynu Informacji Publicznej. To system stron internetowych służący bezpłatnemu i powszechnemu dostępowi do informacji publicznej. W naszym miejskim BIP pojawiły się nowe informacje.

Można odlecieć z mistrzem
Trwa ogólnopolska kampania społeczna „Narkotyki? Na co mi to. Odleć z nami, nie z narkotykami”. Jej elementem jest konkurs dla młodzieży w wieku 14-18 lat, w którym nagrodą główną jest przelot szybowcem z ambasadorem kampanii, Sebastianem Kawą, wielokrotnym mistrzem świata i Europy w lotach szybowcowych.

Kolejne terminy dyżurów cytomammobusu
Znamy kolejne terminy dyżurów cytomammobusu na bydgoskich osiedlach. Panie zapraszamy do skorzystania z badań cytologicznych i mammograficznych.

W Bydgoszczy kręcą film z Szycem
Samotny w komunikacyjno-technologicznym chaosie naszych czasów zakochuje się w... nawigacji GPS – to opis głównego bohatera nowej polskiej komedii „Dżej dżej”, w rolę którego wcieli się Borys Szyc. Część zdjęć do filmu kręcona będzie od najbliższego piątku w Bydgoszczy.

Dobiega końca termin ubiegania się o stypendia
30 września upływa termin składania wniosków o stypendia przez tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Programu Stypendialnego dla Młodzieży Osiągającej Szczególne Wyniki w Nauce. Kto może ubiegać się o stypendium – oto szczegóły.

Pobiegniemy w sercu miasta - ponownie
Zapraszamy wszystkich miłośników biegania : uczniów, nauczycieli, amatorów joggingu, entuzjastów aktywnego wypoczynku, sportowców. Startujemy w niedzielne południe (30.09) z Wyspy Młyńskiej. Na pierwszy tysiąc zgłoszonych biegaczy czekają pamiątkowe koszulki.

Spotkanie kibiców z siatkarzami w czwartek
W czwartek, 27 września, Delecta Bydgoszcz zaprasza kibiców na przedsezonową prezentację. Od godz. 16.00 w Galerii Pomorskiej na mieszkańców czekają niespodzianki i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Bydgoszcz w Stawce Większej niż 8 mld
„Stawka większa niż 8 mld” to inicjatywa mająca na celu zmianę ustawy o dochodach JST. Bydgoszcz włącza się w ogólnopolską akcję. W tym celu Prezydent Bydgoszczy powołał lokalnego koordynatora akcji zbierania podpisów osób popierających obywatelską inicjatywę ustawodawczą.

TPB nagrodzony
200 tys. złotych na sfinansowanie premiery w bydgoskim teatrze, kwiaty i podziękowania – dziś Prezydent Rafał Bruski spotkał się z zespołem Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]