Archiwum aktualności 2011: październik - grudzień

Nowy Rok 2012
Podsumowania, życzenia, wspólne świętowanie a potem już tylko realizacja noworocznych postanowień. Żegnamy stary, witamy Nowy Rok. Wszystkiego najlepszego!

Ostromecko o każdej porze roku
Zakończył się drugi etap rewaloryzacji zespołu pałacowo-parkowego. Projekt „Ostromecko – cztery pory roku” był realizowany dzięki środkom unijnym. Prace objęły rekonstrukcję i renowację piwnic, kondygnacji naziemnych, dachu i elewacji oraz wyposażenie w media i aranżację najbliższej okolicy.

Bydgoski Pakt dla Kultury podpisany
Pierwsza w Polsce umowa społeczna – Bydgoski Pakt dla Kultury, wieńcząca prace Bydgoskiego Kongresu Kultury, została dziś podpisana przez władze miasta i przedstawicieli Obywatelskiej Rady ds. Kultury. Podpisz się pod Paktem!

Budżet na 2012 rok uchwalony
Dziś podczas sesji radni przyjęli uchwałę budżetową. Zakłada dochody na poziomie 1 363 917 710 zł, przy nadwyżce operacyjnej ponad 70 mln zł. To budżet proinwestycyjny i bezpieczny na czas kryzysu, choć były także odmienne zdania co do jego struktury: 20 głosów było „za”, 7 „przeciw” i 2 wstrzymujące się.

Spacer po parku z nowymi adresami
Ulice Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego już za kilka dni dołączą do mapy miasta. Konkurs na nazwy ulic rozstrzygnięty – dziś nad stosowną uchwałą głosują radni. Dziesięciu najbardziej zasłużonych dla Bydgoszczy przedsiębiorców, przemysłowców, inżynierów i projektantów będzie miało „swoje ulice”.

POW – rozkaz to rozkaz
Dziś podczas uroczystej sesji Rady Miasta pożegnaliśmy Pomorski Okręg Wojskowy. Ma 92 lata i przechodzi… do historii, nie tylko naszego miasta.

Ostrożnie z fajerwerkami!
30, 31 grudnia i 1 stycznia – w te dni można odpalać fajerwerki w Bydgoszczy. Warto przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa i… pamiętać o zwierzętach, dla których huk petard może być wyjątkowo niebezpieczny.

Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy
„Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”to historyczna wystawa stała traktująca w sposób interaktywny o dziejach miasta ze szczególnym uwzględnieniem międzywojnia. Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

Powstańcy Wielkopolscy – cześć Waszej pamięci!
Msza święta w kościele garnizonowym, apel poległych przy Pomniku Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego: 93 lata temu wybuchło Powstanie Wielkopolskie.

Życzenia świąteczne od Prezydenta Bydgoszczy
Bydgoszcz, Boże Narodzenie 2011

Wigilia Wigilii
W sobotę usiądziemy wszyscy przy świątecznym stole, w gronie najbliższych. Wspólnie spędzimy radośnie święta Bożego Narodzenia.

Gratulujemy jeszcze raz!
Mistrz Świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski otrzymał Wielką Honorową Nagrodę im. Piotra Nurowskiego za osiągnięcia sportowe w 2011. PKOL wyróżnił także Włodzimierza Michalskiego za osiągnięcia trenerskie.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]