Archiwum aktualności 2011: kwiecień - czerwiec

Odszedł wybitny społecznik Artur Bielawski
Przewodniczący Rady Osiedla Szwederowo – Artur Bielawski – zmarł nagle 5 kwietnia br. Społecznika zasłużonego , m.in. dla powstania województwa kujawsko-pomorskiego pożegnamy 12 kwietnia, na Cmentarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Kossaka.

Odliczanie przed walką
Treningi otwarte już za nami, oficjalne ważenie zawodników i oczekiwanie na sobotnią galę boksu. Diablo kontra Palacios – ale to nie wszystkie atrakcje tego wieczoru.

Obchody 71. rocznicy zbrodni katyńskiej
9 kwietnia w Bydgoszczy uczczona została pamięć blisko 15 tysięcy zawodowych oficerów, którzy zginęli w lesie katyńskim. W tym roku obchodziliśmy bowiem 71. rocznicę zbrodni katyńskiej.

O prawach zwierząt w bydgoskim ratuszu
Wykład w Pałacu Młodzieży, rozmowa z władzami miasta oraz wizyta w schronisku dla zwierząt – to najważniejsze punkty kilkudniowej wizyty w Bydgoszczy austriackiej orędowniczki praw zwierząt - Charlotte Probst.

O dzieciach w bydgoskim ratuszu
12 kwietnia prezydent Rafał Bruski spotkał się z wizytującym nasz region Rzecznikiem Praw Dziecka – Markiem Michalakiem. W rozmowie o sytuacji najmłodszych bydgoszczan uczestniczyła również Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty – Iwona Waszkiewicz.

Nowa Biblioteka UKW - wmurowano kamień węgielny
Jedna z najważniejszych inwestycji w mieście oficjalnie rozpoczęta: 15 kwietnia na terenie powstającej książnicy uniwersyteckiej przy ul. Ogińskiego wmurowany został kamień węgielny. Rozpoczęcie inwestycji możliwe było, m.in. dzięki miastu, które przekazało teren pod budowę.

Narodowy Spis Powszechny 2011
1 kwietnia rozpoczął się pierwszy od wstąpienia Polski do UE powszechny spis ludności. Tym razem mieszkańcy nie muszą czekać na spotkanie z rachmistrzem, gdyż mogą dokonać tzw. samospisu przez Internet. Szczegóły poniżej.

Miasto obchodziło 665. urodziny
19 kwietnia Bydgoszcz obchodziła 665. rocznicę nadania praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego. Z tej okazji na terenie całego miasta odbyło się wiele imprez upamiętniających to wydarzenie.

Lech i Legia zagrają na Zawiszy!
Piłkarze Lecha Poznań i Legii Warszawa zapewnili sobie awans do finału Pucharu Polski, który rozegrany zostanie 3 maja na stadionie bydgoskiego Zawiszy. Rywalizacja dwóch czołowych polskich zespołów przyciągnie do Bydgoszczy tysiące kibiców z Wielkopolski i Mazowsza.

Konkurs: zarządca przyjazny przyrodzie
Urząd Miasta Bydgoszczy ogłosił konkurs na „Zarządcę obiektów budowlanych przyjaznemu przyrodzie Bydgoszczy”. Na laureatów czekają nagrody finansowe.

Konwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego
6 kwietnia w Regionalnym Centrum Innowacyjności odbyło się posiedzenie Konwentu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z udziałem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, władz województwa oraz przedstawicieli świata kultury i biznesu.

Konkurs fotograficzny: 25 lat EUROCITIES
W tym roku stowarzyszenie EUROCITIES obchodzi swoje 25. urodziny. W związku z tym, że Bydgoszcz jest członkiem tej międzynarodowej organizacji miast, pragniemy włączyć się w projekt fotograficzny – konkurs "Twoje miasto – jak je widzisz", który pokaże jak młodzież w całej Europie postrzega dzisiaj swoje miasta. Fotograficzny obraz europejskich miast zostanie uwieczniony w postaci publikacji – fotoalbumu.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]