Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
   Archiwum aktualności 2010: kwiecień - czerwiec
   
Druga część ''Potopu'' już w Bydgoszczy
30 czerwca w parku im. Kazimierza Wielkiego odsłonięta została kolejna część fontanny ''Potop''. Zrekonstruowana rzeźba przedstawia scenę walki mężczyzny z oplatającym go wężem morskim.
   
42,5 mln zł dotacji na inwestycję
29 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się spotkanie, podczas którego podpisana została umowa w sprawie przekazania Bydgoszczy dotacji w wysokości 42,5 mln zł na budowę tramwaju do dworca PKP.
   
Bydgoszcz pomaga gminie Wilków
Decyzją prezydenta Konstantego Dombrowicza bydgoski Urząd Miasta włączył się w zbiórkę darów dla gminy Wilków, której mieszkańcy podczas powodzi zostali pozbawieni całego dobytku.
   
Radni popierają ESK!
Bydgoska Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie przystąpienia naszego miasta do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
   
Zmiany przy sprzedaży lokali użytkowych
Rada Miasta przyjęła propozycję prezydenta Konstantego Dombrowicza dotyczącą nowych zasad sprzedaży lokali użytkowych. Dzięki zmianom więcej najemców będzie mogło na własność kupić zajmowany przez siebie lokal. Na zasadzie współwłasności będą to mogły także zrobić spółki cywilne.
   
Powszechny Spis Rolny 2010
Od 1 września do 31 października 2010 r. odbędzie się w naszym kraju Powszechny Spis Rolny. Będzie to pierwszy spis realizowany od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i jednocześnie pierwszy przeprowadzony w tym samym terminie i w tym samym zakresie tematycznym we wszystkich 27 państwach członkowskich UE
   
Miłe akcenty podczas sesji
Od miłych akcentów rozpoczęła się środowa (30.06) sesja Rady Miasta Bydgoszczy. Z okazji 20-lecia samorządności wyróżnienia odebrało kilkoro radnych i pracowników samorządu. Podziękowania otrzymał z kolei proboszcz parafii św.św. Apostołów Piotra i Pawła za dar przekazany na rzecz miasta.
   
Most na ul. Spornej – ostatni etap prac
W najbliższy weekend rozpocznie się nasuwanie stalowej konstrukcji mostu przy ul. Spornej. Stalowa konstrukcja przygotowywana jest do przeprowadzenia ostatniego etapu prac.
   
Są pieniądze na budowę ośrodka wsparcia
29 czerwca podpisana została umowa na dofinansowanie projektu pn. Budowa ośrodka wsparcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej „Słoneczko” przy ul. Gałczyńskiego 2 w Bydgoszczy. Oznacza to nowe miejsca pobytu w placówce.
   
W czasie wakacji baseny za darmo
Tak jak w latach poprzednich, decyzją prezydenta Konstantego Dombrowicza, w czasie wakacji uczniowie będą mogli korzystać z bydgoskich basenów bezpłatnie.
   
Masz pomysł? Przyjdź!
29 czerwca o godz. 17.00 w Galerii Miejskiej BWA odbędzie się spotkanie dotyczące naboru projektów do programu ESK Bydgoszcz 2016.
   
Mistrzowie w udzielaniu pomocy
W bydgoskim ratuszu prezydent Konstanty Dombrowicz spotkał się z Grupą Pierwszej Pomocy z XV LO, która przed kilkunastoma dniami zajęła pierwsze miejsce w XVIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ]