Archiwum aktualności 2009: styczeń - marzec

Powstała Tramwaj Fordon Spółka z o.o.
Bydgoscy radni przyjęli zaproponowaną przez prezydenta Konstantego Dombrowicza uchwałę o utworzeniu spółki Tramwaj Fordon. Jej zadaniem będzie wybudowanie i rozliczenie inwestycji budowy linii tramwajowej do Fordonu.

Nowe połączenie lotnicze z Bydgoszczy
4 stycznia 2009 r. linia lotnicza Jet Air uruchamia krajowe połączenie lotnicze na trasie Bydgoszcz – Zielona Góra – Bydgoszcz.

Lodowiska czynne
Obie miejskie ślizgawki są czynne na podobnych zasadach jak w latach poprzednich. W dni powszednie do godz. 14 lodowiska zarezerwowane są na zajęcia szkolne.

Wyjaśnienia do publikacji prasowych
W związku z publikacjami prasowymi, w których pojawiły się nieprawdziwe informacje, zamieszczamy stosowne wyjaśnienia.

Dla miłośników gwiazd
Wszystkich bydgoszczan zapraszamy na cykl wykładów publicznych pt. „A jednak się kręci – astronomia 400 lat po Galileuszu”, które poprowadzą pracownicy naukowi Centrum Astronomii UMK w Toruniu.

Nagrody za ujęcie wandali
Prezydent Konstanty Dombrowicz wręczył nagrody pieniężne kolejnym dwóm osobom, które ujęły sprawcę niszczenia elewacji. W sumie, od początku ustanowienia takiej nagrody, otrzymały ją 22 osoby.

Wizyta konsula generalnego Republiki Federalnej Niemiec
Z dwudniową wizytą w regionie przebywa konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku Joachim Bleicker. W bydgoskim Ratuszu konsula przyjął prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Bydgoszcz na stronach Poland Monthly
W najnowszym numerze anglojęzycznego pisma „Poland Monthly” ukazała się reklama Bydgoszczy i obszerny artykuł o naszym mieście wraz z rozmową z prezydentem Konstantym Dombrowiczem.

Uwaga , uwaga na podpisy i osobowe dane….
Ujawniła się właśnie grupka osób , które nic , dosłownie nic dla Bydgoszczy nie zrobiły, w niczym miastu nie pomogły, nie przejawiły dotąd żadnej promiejskiej inicjatywy - ale chcą zmiany prezydenta.

Wielka Orkiestra głośno grała w Bydgoszczy
Sercem tegorocznego XVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy był Stary Rynek. Pogoda sprzyjała zarówno kwestującym, jak i wszystkim, którzy wzięli udział w zorganizowanych z okazji WOŚP imprezach.

Udany rok bydgoskiego lotniska
Rekordowa liczba ponad 280 tys. pasażerów skorzystała z usług Bydgoskiego Portu Lotniczego w 2008 roku.

Seminarium "PR Regionów" w Bydgoszczy
12 stycznia br. w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przy ul. Toruńskiej 55/57 odbyło się bydgoskie spotkanie specjalistów branży PR z przedstawicielami samorządu, nauki, biznesu i mediów „PR Regionów” .
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ]