Archiwum aktualności 2009: październik - grudzień

Pożegnaliśmy twórcę bydgoskiej uczelni medycznej
Setki osób odprowadziły na miejsce wiecznego spoczynku zmarłego 23 grudnia 2009 r. prof. dra hab. Jana Domaniewskiego, twórcę i wieloletniego rektora Akademii Medycznej w Bydgoszczy.

Łatwiejsza droga do urn wyborczych
Specjalny zespół zajmie się wyeliminowaniem barier architektonicznych w lokalach wyborczych na terenie miasta. Docelowo, co trzeci lokal ma być przyjazny osobom niepełnosprawnym.

18 mln zł na rewitalizację nabrzeży
Aż 18 mln zł kosztować będzie rewitalizacja nabrzeży Brdy oraz budowa nowych przystanków tramwaju wodnego. Prace ruszą w 2010 roku.

Zapraszamy na imprezy sylwestrowe
Tradycyjnie już bydgoszczan zapraszamy na imprezę sylwestrową na Starym Rynku. Po raz pierwszy natomiast stary rok pożegnać też mogą na miejskiej imprezie pod gołym niebem mieszkańcy Fordonu.

Jubileusze par małżeńskich
Święta to jeden z najpopularniejszych w roku terminów zawierania związków małżeńskich. Z tego powodu tuż przed końcem 2009 roku w Pałacu Ślubów kolejne pary obchodziły jubileusze wspólnego życia.

Bydgoszcz partnerem wiodącym w programie dla Europy Środkowej
Tylko sześć polskich instytucji poprowadzi jako partner wiodący projekty programu COBRAMAN skierowanego do państw Europy Środkowej. Do tej nielicznej grupy śmiałków należy Bydgoszcz.

Profesor patronem ulicy
Bydgoski radiolog, prof. Zdzisław Boroń, został patronem ulicy usytuowanej na północ od ulicy Wypoczynkowej.

Można już odkurzyć łyżwy
Od ponad tygodnia na Starym Rynku działa lodowisko. Decyzją prezydenta, w okresie pomiędzy świętami a Nowym Rokiem wejście na lodowisko, baseny oraz na stok w Myślęcinku dla dzieci będzie bezpłatne.

8 nowych ulic na koniec roku
Aż 8 nowych ulic osiedlowych oddanych zostało do użytku z końcem bieżącego roku.

Godziny pracy Urzędu Miasta w grudniu
Informujemy, że w ostatnim dniu tego roku, 31 grudnia (czwartek), Urząd Miasta Bydgoszczy będzie nieczynny.

Komunikacja w okresie świątecznym
W okresie świątecznym komunikacja miejska funkcjonować będzie na zmienionych zasadach.

Zapraszamy na poświąteczny bieg
Także w okresie świąt zapraszamy na niedzielny bieg przełajowy do Myślęcinka. To znakomity sposób na przygotowanie się do marcowych mistrzostw oraz… zrzucenia tłuszczyku po świątecznych karpiach i makowcach.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ]