Archiwum aktualności 2008: kwiecień - czerwiec

"Źródło wciąż bije" – 24 maja br.
24 maja br. na dziedzińcu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbędzie się III edycja Festiwalu „Źródło wciąż bije”, poświęconemu twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Zmiany w organizacji ruchu na Chodkiewicza
Rozpoczyna się drugi etap remontu skrzyżowania ulic Chodkiewicza z Sułkowskiego.

Zielone wiewiórki zapowiadają mistrzostwa
W pięciu punktach na tereni miasta stanęły roślinne kompozycje w formie wiewiórki Bydzi – oficjalnej maskotki 12. Mistrzostw Świata Juniorów.

Zabytkowy tramwaj na ul. Długiej
14 kwietnia 2008 r. o godz. 23.40 zakończyły się prace związane z adaptacją i ustawieniem na historycznym, zachowanym odcinku torów na ul. Długiej zabytkowego tramwaju.

Zajęcia na placach zabaw
12 kwietnia rozpoczęły się bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży, organizowane na terenie pięciu placów zabaw przy placówkach szkolno-wychowawczych, które otwarte zostały w ub. r.

Wojewódzki finał konkursu "Primus Inter Pares"
Podczas uroczystej gali w bydgoskim ratuszu ogłoszono wyniki wojewódzkiego konkursu na najlepszego studenta RP.

WOD-KAN w "Łuczniczce"
Na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” odbyły się XVI Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN.

Włosi i Turcy z wizytą w Bydgoszczy
W ramach programu Sokrates Comenius do Bydgoszczy zawitali goście z Włoch i Turcji. Ich szkoły współpracują na co dzień z bydgoską Szkołą Podstawową nr 46.

Wizyta niemieckich dziennikarzy
Z dwudniową wizytą przylecieli do Bydgoszczy dziennikarze z niemieckich mediów lokalnych min. z Kolonii i Dusseldorfu. Niemieccy dziennikarze przybyli dzięki uruchomionemu niedawno połączeniu bydgoskiego lotniska z Dusseldorfem, a ich wizyta jest wspólnym działaniem promocyjnym Urzędu Miasta i Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Wizyta gości z Krzemieńczuka
W Bydgoszczy przebywałą delegacja z Krzemieńczuka. Celem wizyty gości z Ukrainy było zapoznanie się z funkcjonowaniem służby zdrowia w naszym mieście.

Wizyta amabsadora Ukrainy
Gościem prezydenta Konstantego Dombrowicza był ambasador Ukrainy w Polsce, Olexander Motsyk.

WiMax – w budowie społeczeństwa informacyjnego
W Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbyła się konferencja pt. „WiMax – w budowie społeczeństwa informacyjnego”. Udział wzięli w niej m.in. przedstawiciele samorządów z regionu.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ]