Archiwum aktualności 2007: lipiec - wrzesień

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Po raz szesnasty wioślarze rywalizowali w Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Na starcie stanęło 15 ósemek z kraju i zagranicy.

Po niemiecku o Bydgoszczy
29 września br. w foyer Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprezentowało polsko-niemiecką wersję albumu ''Piękna stara Bydgoszcz'' pod redakcją Jerzego Derendy – prezesa towarzystwa.

Maciej Grześkowiak doradcą
Z dniem 1 października funkcję doradcy prezydenta Bydgoszczy objął Maciej Grześkowiak.

Tytuł doctora honoris causa dla Ireny Szewińskiej
Honorowy Obywatel Bydgoszczy, najlepsza lekkoatletka w historii polskiego sportu Irena Szewińska otrzymała 29 września tytuł doctora honoris causa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Klucze do nowego domu
Prowadzący Rodzinny Dom Dziecka państwo Katarzyna i Maciej Lis odebrali dziś z rąk prezydenta Konstantego Dombrowicza klucze do nowego domu, do którego wprowadzą się z sześciorgiem dzieci.

Prezydent rozmawiał o problemach
Zaledwie tydzień po spotkaniu na Osiedlu Leśnym Prezydent Konstanty Dombrowicz odwiedził mieszkańców zebranych w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Żmudzkiej na Bartodziejach. Zdecydowanie najważniejszy punkt rozmów stanowił przebieg trasy szybkiego ruchu S5 przez Bydgoszcz.

Uroczystości upamiętniające Halinę Stabrowską
27 września br. przy al. A. Mickiewicza 7 uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą działaczce Polskiego Państwa Podziemnego – Halinie Stabrowskiej.

Światowy Dzień Serca w Bydgoszczy
Dnia 30 września 2007 roku, już po raz trzeci, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne oraz Urząd Miasta Bydgoszczy serdecznie zapraszają na obchody Światowego Dnia Serca.

Nazwy dla dwóch skwerów
Skwer 18 Listopada 1956 r. oraz Skwer gen. Aleksandra Krzyżanowskiego – Wilka to nowe nazwy dwóch miejskich zieleńców.

Współpraca partnerska z Pitesti
Bydgoscy radni zadecydowali o podjęciu współpracy partnerskiej ze społecznością lokalną miasta Pitesti w Republice Rumunii.

Nowe miejsca w żlobkach miejskich
Z uwagi na duże zainteresowanie bydgoszczan umieszczeniem dzieci w miejskich żłobkach władze miasta zdecydowały o zwiększeniu liczby miejsc w tych placówkach.

Nowoczesne tramwaje popłyną Brdą
W przyszłym roku po Brdzie, Wiśle i Kanale Bydgoskim będzie można pływać dwoma nowoczesnymi tramwajami wodnymi, zasilanymi bateriami słonecznymi. Miasto wyda na ich zakup 1,6 mln zł.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ]