Archiwum aktualności 2007: kwiecień - czerwiec

W dniach 18- 19 czerwca na stadionie Zawiszy odbyła się XIV Bydgoska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce.

We wtorek 24 kwietnia w Pałacu Ślubów Złote Gody świętowało 19 par. Medale wręczył jubilatom zastępca prezydenta Rafał Bruski.

Wiosna to okres wzmożonej pracy dla służb komunalnych dbających o kwietniki. Ukwiecona powierzchnia w naszym mieście to ponad 3 hektary.

Plany Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska na rok 2007 w zakresie terenów zieleni miejskiej i placów zabaw.

W poniedziałek 16 kwietnia odbyło się pierwsze w kadencji 2006-2010 posiedzenie Zgromadzenia Metropolitalnego Związku Gmin Bydgoskich. Do związku należą Bydgoszcz, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko, Solec Kujawski.

Mieszkańcy Szwederowa oraz właściciele ogródków działkowych mogą w tym tygodnia pozbyć się odpadów nietypowych, wielkogabarytowych. Dzisiaj i jutro, tj. 25 i 26 czerwca, od ok. godz. 10 rano do godz. 20, kontenery będą ustawione na Szwederowie, a w czasie weekendu w wyznaczonych miejscach na terenie ogródków działkowych.

Urząd Miasta zaprasza do udziału w ogólnomiejskiej zbiórce darów dla polskich dzieci mieszkających w Mejszagole na Litwie i uczęszczających do tamtejszej szkoły. Zainteresowane osoby jak i instytucje oraz stowarzyszenia, mogą dostarczać dary do Ratusza ul. Jezuicka 1 w każdy piątek do pokoju nr 3 (na parterze) w godzinach 09.00-14.00.

Końcówka roku szkolnego upłynęła pod znakiem wizyt zagranicznych gościw bydgoskich szkołach. Do Bydgoszczy przyjechali min. uczniowie z Mannheim w Niemczech i Burelli w Hiszpanii współpracujący z I LO oraz młodzież z Wilhelmshaven na zaproszenie uczniów XIII LO.

760 tysiecy zł. przeznaczono w budżecie miasta na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane przy bydgoskich zabytkach. W 2007 r. dofinansowane zostaną cztery budynki sakralne, szałas wioślarski i 11 kamienic.

Delegacja Bydgoszczy z prezydentem Konstantym Dombrowiczem uczestniczyła w obchodach 400 – lecia Mannheim.

Frank Stroeken, Theo Timmers,Joos van Ham, członkowie Lions Club Eindhoven Welschap, którzy od 12 lat kilkakrotnie w roku wspomagają darami rzeczowymi wychowanków Pogotowia Opiekuńczego za wieloletnią nieprzerwaną pomoc zostali uhonorowani przez prezydenta Konstantego Dombrowicza.

Prezydent Konstanty Dombrowicz spotkał się w środę, 20 czerwca, z medalistami rozegranych we Wrocławiu w dniach 11-13 maja br. Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]