Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-01-14, ostatnia aktualizacja: 2016-07-12 12:43:44

Samorządowy Konkurs Nastolatków Ośmiu Wspaniałychedycja 2016

UWAGA! Rozstrzygnięto XVI edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

protokół z eliminacji miejskich możesz zobaczyć TUTAJ

 

Zgłoś swojego kandydata już dziś!

Młodzi ludzie, zwyczajni-niezwyczajni, wytrwale dążący do celu, gdy staną razem  zwyciężą. Nawet najmłodsi, choć nie mogą pochwalić się ani dorosłym wiekiem, ani wielkim doświadczeniem, imponują wrażliwością serca oraz hartem ducha.
 
TACY SĄ WŁAŚNIE WSPANIALI. I TY MOŻESZ ZOSTAĆ JEDNYM Z NICH!

KONKURS 8W

Weź udział w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Czekamy na zgłoszenia grup (grupy minimum 8-osobowe) oraz indywidualne kandydatury w dwóch kategoriach wiekowych: 10-13 lat (szkoła podstawowa)-„Ósemeczka” i 14-19 lat (gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna)-„Ósemka”.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: I etap – na szczeblu lokalnym (najlepsi kandydaci/grupy typowane są do Konkursu przez szkołę/placówkę współpracującą z wolontariuszami) oraz II etap – na szczeblu ogólnopolskim podczas eliminacji ogólnopolskich w Warszawie laureata wytypowanego przez miejskie jury konkursowe.

Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.
Promuj z nami ideę wolontariatu! Może w twoim najbliższym otoczeniu jest ktoś,  kogo warto docenić!  Młody, empatyczny, zdolny, dokonujący rzeczy zwyczajnych-niezwyczajnych, pomagający innym.

Karty uczestnictwa mogą być przesłane lub dostarczone osobiście przez szkołę, organizację lub inną instytucję współpracującą z wolontariuszami. Proszę umieścić dopisek na kopercie SAMORZĄDOWY KONKURS NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH” 2016.

Na zgłoszenia kandydatów oraz grup zasługujących na wyróżnienie czekamy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 marca 2016 r. do godz. 13.30 (do piątku) (UWAGA! Decyduje data wpływu) w Zespole ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15, 85-130 Bydgoszcz, budynek C, pokój 319.

Karty uczestnictwa należy także wysłać e-mailem w wersji edytowalnej WORD na adres: a.nowak@um.bydgoszcz.pl.

Dla zgłoszeń indywidualnych oraz grupowych przygotowane są odrębne karty uczestnictwa. Przy ocenie przez jury konkursu będą brane pod uwagę kryteria m.in. konsekwencja w realizacji podjętych prac, minimum 1 rok pracy wolontariackiej, umiejętność współpracy z innymi, empatia, podejmowanie różnych działań wolontariackich na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego, zachęcanie rówieśników do działań prospołecznych.

Zakwalifikowane do następnego etapu osoby zostaną powiadomione telefonicznie o terminie i miejscu spotkania, na którym zaprezentują swoje osiągnięcia. Komisja po wysłuchaniu kandydatów wyłoni zwycięzców Konkursu.

Uroczysta gala, podczas której poznamy tegorocznych laureatów, odbędzie się w kwietniu.

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 52-585-94-45 w godzinach pracy Urzędu.

Pełen regulamin konkursu oraz formularze, na których należy zgłaszać kandydatury:

Warto wiedzieć: 
W tym roku będziemy obchodzić XVI miejską galę Konkursu.

Inspiracją rozpoczęcia Konkursu był znany western "Siedmiu Wspaniałych", którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła w małym meksykańskim miasteczku i zwyciężają. To proste przesłanie - wystarczy niewielu, by zmienić wiele nawiązuje do założeń Konkursu. Konkurs zapoczątkowała Joanna Fabisiak, prezes warszawskiej Fundacji „ŚWIAT NA TAK”. Ustrój Warszawy zakłada funkcjonowanie ośmiu dzielnic-gmin, stąd nazwa „OŚMIU WSPANIAŁYCH”.

Konkurs "Ośmiu Wspaniałych" ma za zadanie promowanie młodych ludzi, wrażliwych na potrzeby człowieka słabego, szukającego oparcia, gotowych zawsze wyciągnąć rękę do potrzebującego i pospieszyć mu z pomocą.

Koncepcja Konkursu jest prosta. Miasto dokonuje wyboru, a następnie przedstawia całej Polsce swoją wspaniałą młodzież. Eliminacje ogólnopolskie Konkursu, z udziałem reprezentanta bydgoskiego odbędą się 14–15 kwietnia w Warszawie, a finał ogólnopolski Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” w tym roku zaplanowano 17-19 czerwca w Prudniku.

Laureatami ubiegłorocznej edycji konkursu zostali:
uczeń Gimnazjum nr 1 Sportowego (Zespół Szkół nr 20) Tomasz Woźniak, a także Aleksandra Wojciechowska z Gimnazjum nr 32 (Zespół Szkół nr 27), Agnieszka Piórkowska z Gimnazjum nr 32 (Zespół Szkół nr 27) i Patryk Stachewicz z Pierwszego Zespołu Szkół Prywatnych - Technikum Menedżerskie „Start”.

Przyznano także wyróżnienia, które otrzymały Marta Murawska (Gimnazjum nr 25) i Anna Bagniewska (Gimnazjum nr 5).

Grupowo nagrodzono:

w kategorii „Ósemeczka”
- Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 38 - opiekun grupy – Marzena Liwak
- Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Szkół nr 29 - Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem –opiekun grupy – Magdalena Lica.

Dokumenty do pobrania:

regulamin konkursu

karta uczestnictwa - zgłoszenie indywidualne

karta uczestnictwa - zgłoszenie grupowe

Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   

Najnowsze informacje

logo siła wolontariuszy

 

 

   

 

   
edycja 2016
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise