Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2007-03-30, ostatnia aktualizacja: 2016-07-12 12:46:03

Aktualności i wydarzenia


Najnowsze informacje

logo siła wolontariuszy

 

 


 logo siła wolontariuszy

 

 

 

 

Wolontariusz na Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych pilnie poszukiwany!
Zespół ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych pilnie poszukuje wolontariuszy do pomocy w przygotowaniu i organizacji Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się w niedzielę 12 czerwca, w godzinach 10:00 do 19:00 na Wyspie Młyńskiej.

Wymagane kwalifikacje i umiejętności wolontariusza/wolontariuszki to chęć do współpracy, otwartość na potrzeby Uczestników, wyrozumiałość i cierpliwość. Przyjdź i razem z Nami stwórz to wyjątkowe wydarzenie. Dodatkowo poznasz wiele ciekawych osób, zdobędziesz nowe doświadczenie i z pewnością nawiążesz wiele nowych znajomości.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt e-mailowy: Karolina.jaruszewska@um.by
dgoszcz.pl lub telefoniczny 525859445.
 
Zapraszamy do współpracy!
 
 • Zaprezentuj siebie z jak najlepszej strony… autoprezentacja 16.02.2016
  Chciałbyś zawsze sprawiać dobre wrażenie? Poznać tajniki skutecznej komunikacji? A może potrzebujesz kilku wskazówek dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej? Występowanie przed innymi ludźmi wywołuje u Ciebie tremę? Jeśli tak, to szkolenie z autoprezentacji jest skierowane właśnie do Ciebie!

Zarejestruj się na http://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/253282/lang-pl   do dnia 15 lutego 2016 r. Więcej informacji TUTAJ

 • Wymień się swoimi doświadczeniami. Posłuchaj co inni mogą zaoferować. Weź udział w dyskusji: Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Jakie można osiągnąć z tego korzyści? Gościem spotkania będzie Pan Marek Nalewalski, koordynator O.Bydgoszcz Fundacji „Mam Marzenie.”
  Spotkanie odbędzie się w dniu 17 lutego 2016r. godz. 16.30-18.00 w sali im. Łochowskiego UMB, ul. Jezuicka 2. Więcej informacji TUTAJ

mam marzenie zdjęcie

 

Międzykulturowa podróż w sercu Bydgoszczy

 • Dnia 2 lutego przy ul. Mennica 6 odbyła się międzykulturowa podróż z udziałem grupy inicjatywnej działającej przy Urzędzie Miasta „Siła Wolontariuszy Miejskich-Bydgoszcz”oraz wolontariuszki z Hiszpanii, Marii. Grupa przygotowała zestaw zabaw integracyjnych, mających na celu zapoznanie wolontariuszki Programu Erasmus+  z kulturą i zwyczajami naszego kraju.
  Była to świetna lekcja także dla uczestników z Bydgoszczy i okolic, pełna humoru, wymagająca kreatywności i znajomości języka angielskiego.
  Wydarzenie to zostało zorganizowane jako jedno z wielu w ramach cyklu spotkań „Integracja międzykulturowa”. Wolontariusze oprowadzali już wolontariuszkę zagraniczną po Ratuszu i zabytkach Starego Miasta, opowiadali bydgoskie legendy.  Poznali zwyczaje oraz tradycyjne potrawy hiszpańskie, a także uzyskali podstawowe informacje o systemie opieki zdrowotnej oraz edukacji dzieci i młodzieży w Hiszpanii. 
  Kolejne spotkanie zaplanowane jest z przewodnikiem i ma na celu pokazanie nieodkrytych ciekawych zakątków na terenie naszego Miasta.
  Zapraszamy do wspólnych działań z wolontariuszami „Siły Wolontariuszy Miejskich-Bydgoszcz.”

 


2.02. wolontariat zagraniczny

 

Siła Wolontariuszy Miejskich-Bydgoszcz (SWMB) to grupa wolontariuszy działająca przy Urzędzie Miasta Bydgoszczy. Zajmuje się głównie pomocą  w organizowaniu i obsłudze imprez miejskich oraz współpracą z innymi aktywnymi grupami wolontariuszy, organizacjami pozarządowymi (współorganizacja imprez okolicznościowych, spotkań z osobami niepełnosprawnymi oraz przedstawień dla pacjentów szpitala). Grupa ta funkcjonuje od 21 czerwca 2005 r. 


I ty możesz zostać wolontariuszem! Dołącz do nas! Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Zachęcamy do udziału w spotkaniach! zadzwoń tel. 52 585 9445 lub napisz wolontariat@um.bydgoszcz.pl.

 

 

13 stycznia br. w Zespole Szkół Katolickich w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z młodzieżą promujące idee wolontariatu i społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatorem projektu był Zespół ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z ofertami pracy wolontariackiej, a także z potencjalnymi korzyściami płynącymi z aktywności charytatywnej. Swoją działalność zaprezentowali także przedstawiciele i wolontariusze z organizacji pozarządowych oraz instytucji działających na terenie Bydgoszczy: Pani Maja Łoś - Klub Rozwijania Aktywności Dziecięcej „Promyczek” przy Pałacu Młodzieży, uczniowie z ZS Mechanicznych nr 2, Pani Barbara Grajek – Animals - Towarzystwa Pomocy Zwierzętom, Pani Marzena Mierzwińska - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży – oddział Bydgoszcz oraz Siła Wolontariuszy Miejskich – Bydgoszcz przy Urzędzie Miasta Bydgoszczy. Na zakończenie spotkania młodzież miała także okazję do zadawania pytań i rozwiania swoich wątpliwości w zakresie przyszłej pracy jako wolontariusza.

 

 

 kato         

 

 • Bydgoscy wolontariusze nagrodzeni
  11 grudnia w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza nagrodzono laureatów konkursu „Bydgoski Wolontariusz Roku 2015”. Więcej informacji TUTAJ 

 • Szkolenie z komunikacji interpersonalnej dla wolontariuszy w wieku od 14- 30 skupionych w organizacjach pozarządowych, odbędzie się w dniu 15.12.2015 r. w UMB ul.Jezuicka 1. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (tutaj) i  odesłać go na adres ngo@um.bydgoszcz.pl do dnia 14.12.2015 r. do godz. 12.00. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejnośc zgłoszeń.

 • Dołącz do Drużyny SuperW – zostań wolontariuszem!

  Zapraszamy do zostania wolontariuszem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI lub SZLACHETNEJ PACZKI. Jako SuperW Akademii pomożesz dziecku przejść od porażki w szkole do sukcesu w życiu, a jako SuperW Paczki przekażesz impuls do zmiany potrzebującej rodzinie. więcej informacji TUTAJ

 

 szlachetna paczka

 

 

logo siła wolontariuszy

 

 

 •  „Siła Wolontariuszy Miejskich-Bydgoszcz” zaprasza wszystkich  wolontariuszy, którzy choć trochę znają język angielski  na spotkanie poświęcone wolontariatowi zagranicznemu.  Więcej informacji TUTAJ

  

 

 

 wolontariat zagraniczny

 • Instytut Spraw Publicznych i Poczta Polska SA wraz z partnerami: radiem TOK FM i Federacją Uniwersytetów Trzeciego Wieku zapraszają do udziału w konkursie "Potrzebni sąsiedzi". Więcej informacji TUTAJ

Strony: [ « poprzednia ][ 1 ] [ 2 ][ następna » ]
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu


For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise