Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2008-09-01, ostatnia aktualizacja: 2016-11-17 12:18:05

Aktualności i wydarzenia


 


Aktualności

Program współpracy Miasta Bydgoszczy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017 - TUTAJ

Bydgoski INKUBATOR NGO’2016

Rozpoczynamy rekrutację do pierwszego bydgoskiego inkubatora organizacji pozarządowych. Zacznij działać! Zgłoś się!

Rekrutacja trwa do 14 listopada 2016!

Marzysz, by rozpocząć działalność w sektorze pozarządowym, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Inkubator jest właśnie dla Ciebie!

Tematyka i terminy szkoleń:

17 listopada (czwartek) – NGO od czego zacząć? (czyli m.in. jak założyć organizację, budowanie zespołu, strategia organizacji, wyznaczanie celów, podstawy prawa, podstawy księgowości)

24 listopada (czwartek)  – NGO rozpoczynamy działalność!  (czyli m.in. zarządzanie finansami, ochrona danych osobowych, rodzaje działalności pożytku publicznego)

1 grudnia (czwartek)  – NGO finanse – różne źródła, różne możliwości (czyli m.in. źródła samorządowe, inne publiczne, fundusze prywatne, fundrising)
 
5 grudnia (wtorek)  – Myślenie projektowe – czyli jak stworzyć dobry wniosek? (warsztat)

8 grudnia (czwartek)  – Ludzie w NGO (czyli m.in. lider w organizacji, współpraca
z wolontariuszami – prawa i obowiązki organizatora wolontariatu, koordynowanie zespołem, etyka NGO, motywacja)

15 grudnia (czwartek)  – Promocja NGO  (czyli m.in. jak promować działania organizacji, budowanie wizerunku ngo’sa i lidera, pozyskiwanie grupy docelowej, tworzenie atrakcyjnych treści)

Więcej informacji - TUTAJ


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - TUTAJ

------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konsultacji Programu Współpracy Miasta Bydgoszczy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2017 r. - T U T A J

------------------------------------------------------------------------------------

ANKIETA DLA UCZESTNIKÓW SEMINARIUM NGO.PL - WYPEŁNIJ DO 02.11.2016 i prześlij na ngo@um.bydgoszcz.pl
 
Seminarium odbędzie się 8 listopada br. w godz. 15.00-19.00, sala nr 5 Ratusz. ZAPRASZAMY
 
 
Program szkolenia - TUTAJ
 
------------------------------------------------------------------------
 
Otwarte spotkanie konsultacyjne dot. Programu współpracy Miasta z NGO

Zaczynamy prace nad „Programem współpracy Miasta Bydgoszczy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2017”.

W związku z tym zapraszamy przedstawicieli bydgoskich organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych na pierwsze spotkanie konsultacyjne.

W czwartek 14 lipca, godz. 14.00, s. im. Łochowskiego UMB, ul. Jezuicka 2 Jeżeli nie mogą Państwo przyjść na pierwsze spotkanie – proszę przyjść na drugie, które odbędzie się we wtorek 26 lipca, godz. 17.00, s. im. Łochowskiego UMB, ul. Jezuicka 2 Państwa aktywny udział w konsultacjach modelu współpracy na rok 2017 będzie cennym wkładem w tworzenie najważniejszego dokumentu dla środowiska III sektora w Bydgoszczy.

Spotkania odbędą się przy współudziale członków Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy. Zastanowimy się razem jak tytułowa „współpraca” powinna wyglądać, jakie powinny przyświecać jej cele, jakimi zasadami należy się kierować i jakie formy współpracy będą najwłaściwsze.
ZAPRASZAMY!

--------------------
 
 
 
UWAGA KONKURS!

Rozejrzyj się dookoła...
Czy w Twojej okolicy działają jakieś organizacje pozarządowe?
Czy brałeś udział w ich działaniach?
A może skorzystałeś z ich pomocy?
Albo w jaki sposób one pomogły Tobie?
Podziel się z nami swoimi doświadczeniami. 
Jak wziąć udział w konkursie zapraszamy na profil Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych na portalu Facebook czyli TUTAJ
 
Losowanie nagrody głównej – kosza piknikowego z niespodziankami od sponsorów odbędzie się podczas Pikniku. Czekamy do 11.06.2016r
 
 
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz mieszkańców Bydgoszczy do udziału w Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych.
W niedzielę, 12 czerwca w godzinach 12:00 do 18:00 spotykamy się na Wyspie Młyńskiej, aby jeszcze lepiej się poznać, spędzić miło czas i zaprezentować swoją działalność mieszkańcom naszego Miasta.
Dla bydgoszczan będzie to przede wszystkim możliwość spędzenia miłego popołudnia z rodziną wśród wielu atrakcji przygotowanych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, jednostki miejskie, wolontariuszy.
W programie przewidziane są konkursy, prezentacje NGO-sów, atrakcje dla dzieci i dorosłych strefa przekąsek. Zachęcamy do zaprezentowania występów artystycznych, warsztatów, własnoręcznych wyrobów oraz innych atrakcji dla mieszkańców, które wzbogaciłyby przebieg imprezy.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 52 585-87-27.
 
 
 
Wsparcie dla III sektora w czerwcu
 
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą dyżurów ekspertów, konsultacji i szkoleń, które odbędą się w najbliższym czasie. Wszystkie spotkania są bezpłatne i skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych, wolontariuszy oraz osób, które chcą rozpocząć swoją działalność w sektorze NGO.
 
Więcej informacji TUTAJ
 
 
Wsparcie dla III sektora w maju
Więcej informacjiTUTAJ
 
Wsparcie dla III sektora w kwietniu
Więcej informacjiTUTAJ
 
 
Razem tworzymy Bydgoskie Centrum NGO!
W związku z planowanym utworzeniem przestrzeni dla działań bydgoskich organizacji pozarządowych, wolontariuszy, grup nieformalnych w budynku przy ul. Gdańskiej 5, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu potrzeb.
Informacja i wstępna koncepcja przestrzenna do wglądu TUTAJ. Kontynuujemy konsultacje jeszcze do piątku – 15 kwietnia.  Zapraszamy do wyrażania swoich opinii. Zachęcamy do wypełnienia ankiety on-line TUTAJ lub do POBRANIA JEJ i odesłania na adres: ngo@um.bydgoszcz.pl.
Zobacz na własne oczy przyszłe Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych!
W najbliższy poniedziałek (21 marca br.) o godz. 15.00 zapraszamy na spacer krajoznawczy do budynku przy ul. Gdańskiej 5.


Razem zobaczymy miejsce, gdzie w przyszłości wspólnie będziemy tworzyć Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.
Na miejscu zwiedzanie budynku (stan obecny) oraz pokaz koncepcji programowo-przestrzennej.

Cykl spacerów w ramach projektu "konsultacje non stop" odbędzie się w sumie w trzech terminach: 21 marca br. (poniedziałek) o godz. 15.00 oraz 4 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 10.00 oraz 16.00.

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Bydgoszczy w sprawie uzupełnienia składu Powiatowej społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Uprzejmie informujemy, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego poz. 898 z dnia 15 marca 2016 r. ukazało się Ogłoszenie nr 2 Prezydenta Miasta Bydgoszczy z dnia 3 marca 2016 r. ( tutaj) o możliwości zgłaszania kandydatów w celu uzupełnienia składu Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych działającej przy Prezydencie Miasta Bydgoszczy.
Zgodnie z treścią ww. Ogłoszenia organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego z terenu Miasta Bydgoszczy, mogą zgłaszać po jednym kandydacie wraz z uzasadnieniem do Wydziału Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy w terminie 14 dni od dnia ukazania się ogłoszenia tj. do dnia 29 marca br.

Podsumowanie pierwszych konsultacji
Ostania szansa, żeby zgłosić swoją propozycję w sprawie „Święta organizacji  pozarządowych i wolontariatu”.

W najbliższy wtorek (15 marca) o godz. 15.00 zapraszamy do bydgoskiego ratusza (sala nr 5) na podsumowanie konsultacji w sprawie tego wydarzenia. 

Podczas spotkania zostaną przedstawione Państwa propozycje, które zostały zgłoszone podczas dwóch spotkań konsultacyjnych.

Wspólnie podejmiemy decyzję o formule realizacji tego wydarzenia.
Serdecznie zapraszamy.

KONSULTACJE NON STOP PODSUMOWANIE

Masz talent plastyczny? Nie straszne Ci programy graficzne?
Weź udział w konkursie na projekt graficzny logo Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy. Nagrodą główną w konkursie jest tablet.

Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy zaprasza osoby utalentowane z umiejętnościami plastycznymi i graficznymi do wzięcia udziału w konkursie.

Grafika i kolorystyka logotypu powinna nawiązywać do symboli graficznych Miasta Bydgoszczy.

Kartę zgłoszeniową wraz z projektem należy dostarczyć w wersji elektronicznej na podpisanej płycie w kopercie zatytułowanej: „Konkurs na projekt logo RDPP” osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie nieprzekraczalnym do dnia 11 kwietnia 2016 roku na adres: Urząd Miasta Bydgoszczy, Zespół ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Grudziądzka 9-15, p. 319, 85- 130 Bydgoszcz. W przypadku wysyłki za pośrednictwem poczty liczy się data stempla pocztowego.

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w ciągu dwóch tygodni od zakończenia terminu zgłaszania prac. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Miasta Bydgoszczy oraz na fanpage’u Bydgoskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych na portalu Facebook: https://www.facebook.com/bydngo/

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową do pobrania TUTAJ

CCCCCCCCCCCCCCCC

Konsultacje non stop

W poniedziałek, 7 marca br. - w bydgoskim ratuszu odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Konsultacje non stop".

Dla bydgoskich NGO będzie to regularna okazja do omówienia tematów ważnych dla środowiska sektora pozarządowego w mieście na Brdą.

Konsultacje non stop

Spotkanie odbędzie się w dwóch terminach: o godz. 10.00 oraz o godz. 16.30, w sali nr 5 w Ratuszu (ul. Jezuicka 1). Następne będą odbywać się cyklicznie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

PFRON pomoże sfinansować wkład własny w projektach unijnych
Rusza Program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którego celem jest finansowanie wkładu własnego dla organizacji pozarządowych, realizujących projekty na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami w ramach regionalnych programów operacyjnych 2014-2020. Więcej - TUTAJ

Bydgoszcz dla organizacji pozarządowych
W dniu 25  lutego 2016 w bydgoskim ratuszu, odbyło się  Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych. Więcej informacji TUTAJ

Forum 2016 

Happening "Mój 1% zostaje w Bydgoszczy" zainaugurował kampanię promującą przekazywanie 1% podatku na rzecz bydgoskich Organizacji Pożytku Publicznego!
Więcej - TUTAJ

Dziękujemy, że byliście z Nami!

1% Stary Rynek 

Zapraszamy na Fanpage: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych
Nowa strona na Facebook'u docelowo będzie miejscem informowania o wszelkiego typu działalności bydgoskich NGO'sów (ciekawych wydarzeniach, szkoleniach, dyżurach, spotkaniach itp.).

Na adres ngo@um.bydgoszcz.pl można przesyłać informacje, które chcielibyście Państwo zamieścicie na wspomnianym fanpage’u.

FACEBOOK LOGO 

Aktualizacja Bydgoskiej Bazy Organizacji Pozarządowych  
Zapraszamy do wypełnienia ankiety (tutaj), ktora ma na celu zapoznanie się z Państwa oczekiwaniami względem współpracy Miasta Bydgoszczy z organizacjami pozarządowymi oraz zaktualizowanie bazy wyszukiwarki organizacji pozarządowej

Wnioski promocyjne - współpraca międzynarodowa

Po raz trzeci zachęcamy do ubiegania się o miejskie środki finansowe na realizację projektów, mających szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju współpracy międzynarodowej Miasta Bydgoszczy. 

W tym roku miasto wspierać będzie projekty o charakterze międzynarodowym, które koncentrują się przede wszystkim na współpracy z miastami partnerskimi oraz z krajami, których honorowe przedstawicielstwa dyplomatyczne mają siedzibę w Bydgoszczy.
Więcej - TUTAJ  

Rusza trzecia edycja konkursu projektów promujących Bydgoszcz. W tym roku na Wasze pomysły czeka rekordowa kwota 950 000 zł (więcej ...)

Program „Europa dla obywateli” szansą dla organizacji pozarządowych na pozyskanie funduszy na realizację projektów miękkich 
Nabór wniosków trwa do 1marca br. Organizacje pozarządowe mają szansę aplikować o unijne dofinansowanie w ramach dwóch komponentów: Komponent 1. Pamięć europejska oraz Komponentu 2. Działanie 2.3 - Projekty społeczeństwa obywatelskie ( więcej ... )

Trwają prace nad utworzeniem Bydgoskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych(więcej ...)

 

Dyżury

ANIMALS Towarzystwo Pomocy Zwierzętom pełni dyżur w każdy czwartek w budynku, w którym znajduje się USC przy ul. Sielanka 8a w godz. 11.00- 13.00.

Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   

 

pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise