rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-01-09, ostatnia aktualizacja: 2016-11-24 11:32:23

Najświeższe informacje

Zapraszamy

Startuje program „Bydgoska Karta Seniora 60+”. Dowiedz się, gdzie i jak możesz odebrać kartę

Zasada działania programu skierowanego do starszych bydgoszczan jest bardzo prosta. Mieszkańcy, którzy ukończyli 60. rok życia, muszą wypełnić i złożyć w jednym z punktów na terenie miasta odpowiedni wniosek. W tym samym miejscu trzeba będzie odebrać imienną kartę. UWAGA! Karty wydawane będą począwszy od 18 listopada br. „Bydgoska Karta Seniora 60+” uprawniać będzie do korzystania z systemu ulg, rabatów i bonusów przygotowanych przez partnerów programu.

Chęć udziału w programie oraz konkretne zniżki dla posiadaczy karty zadeklarowały już pierwsze instytucje m.in.: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Miejskie Centrum Kultury, Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, Galeria Miejska bwa, LPKiW Myślęcinek oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Program „Bydgoska Karta Seniora 60+” to istotny element polityki senioralnej tworzonej przez miasto w ramach jednego z obszarów Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Bydgoszczy na lata 2016-2023. Stanowi też uzupełnienie działań, które miasto podejmuje i zamierza rozwijać na rzecz seniorów. Program został jednogłośnie przyjęty w drodze uchwały Rady Miasta podczas ostatniej sesji (26.10) – pisaliśmy o tym TUTAJ. Jego główne cele to: aktywizacja i integracja społeczna seniorów, promocja koncepcji aktywnego starzenia się, zachęcanie seniorów do spędzania czasu poza domem i co ważne – promocja miejsc przyjaznych osobom starszym.

TRZY KROKI DO ZDOBYCIA „Bydgoskiej Karty Seniora 60+”

1. Pobierz i wypełnij wniosek o wydanie karty „BKS 60+”

- w Internecie – POBIERZ TUTAJ
- lub w jednym z punktów pobierania wniosków BKS60+:
  • recepcja Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Jezuicka 1 (ratusz)
  • recepcja Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15

punkt dystrybucyjny przy ul. Grudziądzkiej 9-15, w budynku B w pokoju 103A (I piętro w budynku z windą)

• Zespół ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Grudziądzka 9-15, budynek C, pokój 319
  • Rejonowe Ośrodki Pomocy Społecznej w Bydgoszczy *

2. Wypełniony wniosek złóż w punkcie dystrybucyjnym przy ul. Grudziądzkiej 9-15 w budynku B w pokoju 103A (I piętro w budynku z windą), w siedzibie Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Grudziądzka 9-15, budynek C, pokój 319 lub w jednym z Rejonowych Ośrodków Pomocy Społecznej w Bydgoszczy.

3. Od 18 listopada br. możesz odebrać kartę w miejscu, w którym złożyłeś swój wniosek

* Adresy Rejonowych Ośrodków Pomocy Społecznej:

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Bartodzieje”
ul. Morska 2, 85-722 Bydgoszcz

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Fordon”
ul. Porazińskiej 9, 85-791 Bydgoszcz

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Błonie”
ul. Broniewskiego 1, 85-316 Bydgoszcz

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Wyżyny”
ul. Kapuściska 10, 85-807 Bydgoszcz

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Śródmieście”
ul. Ogrodowa 9, 85-043 Bydgoszcz