Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
   Remont Centrum
data publikacji: 2014-07-15, ostatnia aktualizacja: 2014-07-16 09:48:03

Miasto pięknieje!


Trwa remont uliczek i trzech mostów na terenie Starego Miasta. Inwestycja kosztować będzie blisko 10 mln zł. W poniedziałek (16 czerwca) przekazano plac budowy. 23 czerwca ruszyły prace. Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.


Grafika

Największych zmian można spodziewać się na obiekcie w ciągu ul. Mostowej. Na moście J. Sulimy-Kamińskiego wytyczone zostaną szerokie chodniki z granitowych płyt o wymiarach 50x50 cm. Jezdnia wykonana będzie natomiast z granitowej kostki. Zostanie jednak zawężona do jednego pasa ruchu. Nośność obiektu nie ulegnie zmianie pojawi się natomiast jego podświetlenie. Po zachodniej stronie ul. Mostowej przewidziany jest ciąg pieszo-rowerowy. Odtworzone zostaną balustrady odzwierciedlające  historyczny wygląd. Natomiast  na mostach Ku Młynom i na Tamce wykonane zostaną balustrady wypełnione siatką ze stali nierdzewnej, swym wyglądem nawiązujące  do balustrady sąsiadującej kładki dla pieszych.

Remont mostu im. J. Sulimy-Kamińskiego prowadzony będzie w jednym etapie przy zachowaniu ciągłości ruchu pieszego. Z uwagi na konieczność zachowania komunikacji drogowej z Wyspa Młyńską, most w ciągu ulicy Tamka nad jazem remontowany będzie po wykonaniu remontu mostu na ul. Ku Młynom.

W ramach tego zadania zaplanowano także rewitalizację kolejnych ulic na terenie Starego Miasta. Równy estetyczny bruk i obniżone krawężniki pojawią się na ulicach : Batorego, Niedźwiedziej, Jezuickiej, Ku Młynom, Farnej i Spichlernej. Status klasycznej ulicy z jezdnią i chodnikiem utrzyma natomiast ulica Trybunalska, która stanowić ma dojazd do parkingu wielopoziomowego.
Rewitalizacja obejmie także fragment Mostowej i Grodzkiej wokół rozbudowywanego kompleksu budynków usługowo-biurowych. W ten sposób rewitalizacja bydgoskiej starówki będzie miała kompleksowy charakter. Ten fragment Mostowej nadal będzie miał funkcję ciągu pieszego.
Zgodnie z podpisaną umową rewitalizacja ulic i obiektów mostowych powinna zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Przetarg na to zadanie wygrało konsorcjum stworzone przez firmę Betpol. Podjęło się ono wykonania inwestycji za kwotę 9,92 mln zł. Planowany termin zakończenia prac na ulicy Mostowej to przełom listopada i grudnia 2014 roku, natomiast prace na pozostałych ulicach planuje się zakończyć na przełomie sierpnia i września.

Szczegółowy harmonogram prac prowadzonych przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy:

1) ETAP 1: MAPKA

2) ETAP 2: MAPKA

3) ETAP 3: MAPKA

4) ETAP 4: MAPKA

5) ETAP 5: MAPKA

6) ETAP 6: MAPKA

7) ETAP 7: MAPKA

Więcej informacji na stronie ZDMiKP: LINK


    For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

    For business -> The Office of Investor Service and Enterprise