Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
   6-latki
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2016-02-05, ostatnia aktualizacja: 2016-02-15 13:39:20

6-latki już tu są!


Bydgoskie szkoły podstawowe są dobrze przygotowane na przyjęcie sześciolatków.


Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
zbliża się  czas, w którym trzeba będzie podjąć jedną z ważniejszych  decyzji w życiu Państwa dziecka. 23 stycznia 2016 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o systemie oświaty, która wprowadziła wiele istotnych zmian. Do najważniejszych niewątpliwie należy przywrócenie obowiązku szkolnego dla dzieci 7-letnich. Oznacza to, że dzieci 6-letnie zostają objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym, a dzieci 5-letnie mają prawo do korzystania z edukacji przedszkolnej. Przed Państwem niełatwy wybór, bowiem dziecko może jeszcze przez rok kontynuować edukację przedszkolną lub rozpocząć naukę w klasie pierwszej.

Logo

Informacje zawarte na tej stronie pomogą Państwu w rozwianiu wielu wątpliwości.

Drodzy Państwo,
nauka w  klasie pierwszej odbywa się głównie przez zabawę. Duży nacisk  położony jest na zajęcia artystyczne (rysowanie, malowanie, śpiew) oraz ogólnorozwojowe. Nauczyciele są dodatkowo przygotowani do pracy z najmłodszymi uczniami. Zwracają uwagę na możliwości skupiania uwagi, sprawność rąk i tempo pracy każdego dziecka. Metody pracy są urozmaicone i dostosowane do potrzeb uczniów. Dzieci spędzają tyle czasu w klasie, ile nauczyciel uzna za celowe. W ramach zajęć ćwiczą na boisku lub w sali gimnastycznej, bawią się na szkolnym placu zabaw lub wychodzą na spacer. Większość sześciolatków poradzi sobie w szkole gdyż otrzymają odpowiednie wsparcie ze strony nauczyciela, a program, metody  i formy nauczania i uczenia się zostaną  dostosowane do ich potrzeb i możliwości rozwojowych. Edukacja szkolna daje dziecku większe możliwości rozwoju. 6-latek może lepiej rozwijać swoje umiejętności dzięki dostępowi do bogatej oferty edukacyjnej szkół - nauka języka obcego, zajęcia komputerowe i zajęcia pozalekcyjne. Ogromną uwagę przywiązuje się do zachowania odpowiednich zasad związanych z bezpieczeństwem ucznia oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Bydgoskie szkoły podstawowe w ostatnich latach zostały dostosowane do potrzeb 6-latków. Powstały szkolne place zabaw oraz sale lekcyjne z wydzieloną częścią edukacyjną i rekreacyjną, a zaplecza sanitarne odpowiadają potrzebom młodszych dzieci. Od 2010 roku w Bydgoszczy już ok. 6 500  dzieci rozpoczęło edukacją szkolną w wieku 6 lat.

plakat

Jako rodzice na pewno dokonacie dobrego wyboru, decyzja o rozpoczęciu edukacji szkolnej w wieku 6 lat to mądre wspieranie dzieciństwa.

 

Strony: [ « poprzednia ][ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ][ następna » ]
   zobacz również
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise